Polar Workshop előadói
Szakemberek a futásról
Bognár Zsófia, gyógytornász-fizioterapeuta
Gyógytornász-fizioterapeutaként a Semmelweis Egyetemen diplomáztam, mely után manuálterapeuta másoddiplomát szereztem az Általános Orvostudományi Kar által akkreditált továbbképzésen.
Gyerekkorom óta életem része a mozgás, évekig balettoztam és kortárs táncoltam. A mai napig lenyűgöz, hogy mozgásterápiával és manuálterápiával milyen szerteágazó problémák és fájdalmak kezelhetők, nagyon sok esetben a fájdalomcsillapítók szedése mellőzhető, illetve komoly műtétek előzhetők meg.
A rehabilitáción kívül a preventív gyógytornára is nagy hangsúlyt fektetek. Rendkívül fontosnak tartom a visszajelzést vendégeimtől, hiszen csak úgy tudjuk megállapítani, hogy a helyes úton járunk-e. Célom, hogy közös munkával lehetőséget adjunk a szabad mozgásnak.
Dobronyi Tamás, Polar terméktámogatás/ Polar Support Manager
Felsőfokú tanulmányaimat a Testnevelési Egyetem Humánkineziológia szakán végeztem, ahol a terhelésélettan témakörébe ástam bele magam. Fő érdeklődésem az emberi szervezet optimális terhelése, ezzel összefüggésben a nyugalmi HRV analízis.
A Polar Magyarországnál termékszakértőként dolgozom, valamint én vagyok felelős a terméktámogatásért. Meggyőződésem, hogy a technika manapság könnyen hozzáférhető eszközei hozzásegíthetik az embereket, hogy a legjobbat hozzák ki magukból.
Dr. Lévay Bernadett
2001-ben végeztem a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen.
2007-ben általános sebészeti szakvizsgát, 2011-ben plasztikai, rekonstrukciós és égés sebészeti szakvizsgát szereztem.
Ezeket 2013-ban EBOPRAS nemzetközi plasztikai sebészeti szakvizsgával, 2014-ben pedig klinikai onkológiai szakvizsgával bővítettem, valamint külföldön, Bécsben, Amszterdamban, Veronában és Zürichben is tanulmányokat folytattam.
Megathlon SE versenyzője vagyok. Korábban 28 évig balettoztam.
4 éve triatlonozom, 2 versenyszezon van mögöttem. Heti 10-15 órát edzek.
Erdélyi Nándor
1997-ben indultam első triatlon versenyemen Kiskörén. Azóta az állóképességi sportok rabja vagyok. Sportolóként pályafutásom alatt 4-szer nyertem országos bajnokságot, voltam év sportolója, junior vb-n 14. helyezett és 3 Ironmant tudok a hátam mögött. Ez idő alatt rengeteg gyakorlati tapasztalatot gyűjtöttem, melyeket elméleti tudással egészítettem ki és ezt ötvöztem az ENSPORTTM márkában.
Frányó Eszter, dietetikus
A táplálkozásnak önmagában nincs teljesítményfokozó hatása, de ha nem megfelelően viszed be a tápanyagokat, azzal nagyban ronthatsz a teljesítményeden.
Hogy mit egyél, mikor, mennyit, arról napokig lehetne beszélgetni, de a tökéletes válaszok mindig személyre szabottak.
Előadásommal mégis arra invitállak, hogy az alapvető tudnivalókat sorra vegyük, és a táplálkozás útvesztőiben könnyebben eligazodhass.
Fülöp Tibor
Az edzőképzést és teljesítménydiagnosztika képzést Németországban végeztem. A Sportorvosi Központ sportszakmai igazgatójaként elsősorban állóképességi sportolók sportágspecifikus teljesítménydiagnosztikájával, valamint személyre szabott edzéstervezéssel foglalkozom. A hazai edzőképzésben több mint 15 éve jelen vagyok szaktárgyi oktatóként. Szabadidőmben hegyivezetőként és barlangkutatóként tevékenykedem.
Gregori Dóra
2 gyönyörű kislány édesanyja. Klasszikus balettművész a végzettségem és bár a pályát hamar elhagytam, a sport intenzíven jelen maradt az életemben. A futásba 6 éve szerettem bele és azóta a hétköznapjaim elengedhetetlen része.
Nagy Sándor, sportszichológus
Sportolói pályafutásom, tíz éves testnevelői tanári-, és edzői munkám után 1997 óta pszichológusként tevékenykedem. Sportpszichológiai tanácsadást végzek, illetve egyéni sportolók és csapatok felkészítését segítem különféle sportágakban. Többek között dolgoztam a Magyar Készilabda Szövetséggel (Női Kézilabda Válogatottal), a Magyar Labdarúgó Szövetséggel (A- és U-válogatottakkal), a Magyar Birkózó Szövetséggel , illetve a Magyar Kajak Kenu Szövetséggel, és élvonalbeli klubcsapatokkal is. Számos egyéni sportágban olimpiai- és világversenyeken résztvevő sportolók felkészülését is segítettem olimpiai-, világ-, európa-, és magyar bajnoki címek, valamint helyezések elérésében. Sportpszichológusaként fiatal- és felnőtt sportolók pszichológiai felkészítésével foglalkozom, klub és válogatott szinten egyaránt. A kiemelkedő sportteljesítmények elérésében a fizikai és sportági tényezők mellett jelentős szerepet játszanak a mentális tényezők. Fontosnak tartom a sportolók mentális képességeinek és pszichológiai készségeinek fejlesztését.
Maráz Zsuzsanna, ultrafutó
A futás a szenvedélyem, a hobbim és a tanítóm is.
2000 áprilisában kezdtem rendszeresen futni és 10 éven át nagyon jól éreztem magam örömfutóként, versenyzés nélkül.
2010 decemberében, a 40. születésnapomon eldöntöttem, hogy felkészülök egy maratonra. Az a maraton és az oda vezető út, pedig megváltoztatott. Megismertem magamban egy másik énemet, a versenyzőt. Azóta pedig nincs megállás.
Az ultratávokkal 2013 tavaszán kezdtem ismerkedni, amiben sorra jöttek a szép eredmények.
Pajor Gábor, triatlonista
Nagyjából egy időben tanultam meg síelni és járni és amint magabiztos voltam szárazföldön, már dobtak is a medencébe, így két közegben is viszonylag komfortosan érzem magam. Hat éves koromban kezdtem a versenysportot úszással, majd nem sokkal később az utcai futóversenyekkel folytattam. Kézenfekvő volt tehát, hogy triatlonozzak Ezt a csodaszép függőséget okozó testmozgást 21 éves koromig élsportolóként űztem. Egy hosszabbra sikerült tanulmányi/munka szünet után, most már amatőrként sportolok, és segítem pár sporttársam felkészülését különböző távú triatlon és futó versenyekre.
Palágyi Gergely, atlétika edző
ASICS FrontRunner munkatárs.
Páni András, sportmasszőr
Az atlantai, a sidney-i és az athéni olimpiai játékok magyar csapatának, korábban a Magyar Vívó válogatott , a Magyar Evezős válogatott, a Ritmikus Gimnasztika szakág sportmasszőre, masszázs-terapeutája.
A többéves sportolókkal eltöltött intenzív sportmasszőr időszak alkalmat adott arra, hogy szerteágazó tapasztalatot gyűjtsek az izomsérülések és a regeneráció terén. A különböző világversenyeken tartott továbbképzések alkalmával találkoztam olyan módszerekkel és technikákkal, amelyek itthon még nem voltak ismertek, csak az utóbbi időben kezdenek elterjedni.
Folyamatos sportmasszőr továbbképzéseim során mindig kifejezett figyelmet fordítok arra, hogy már más kultúrákban bevált módszereket is hatékonyan, mai világunknak megfelelően tudjam alkalmazni.
Az elmúlt 25 év szakmai tapasztalata, az hogy a megelőzés és rehabilitáció egyre komolyabb csapatmunkát igényel. Ezért is hoztam létre egy kis csapatot ezen a szakterületen.
Kollégáimmal minden tőlünk telhetőt megteszünk a sikeres megelőzés és rehabilitáció terén a hozzánk forduló sportolók számára.
Rákóczi Ferenc
Rádiós műsorvezető
Szűcs Csaba, gépészmérnök, atléta edző
Atléta múlttal rendelkezem. Az évek során sikerült több országos bajnokságon is első helyezést elérnem, 1990-ben Szegeden új országos csúccsal 2:12.20.
1993-ban a Párizs maratonon új országos csúccsal 2:12,10, ami azóta is tart.
2000. augusztus 21-én megnyílt az első Spuri Futóbolt, aminek társtulajdonosa és üzletvezetője, ügyvezetője és szaktanácsadója vagyok.
Amennyiben érdekel, hogy hogyan változik a futócipő trend évről-évre, várlak sok szeretettel az előadásomra a Polar Workshop keretén belül.
Tatár Csilla, műsorvezető, riporter
Túróczi Réka, IRUNmom
Anya vagyok, nő és szenvedélyes futó.
Megvan a saját történetem, ami akár bárkié lehetne.
A sport, a mozgás mindig szerves része volt az életemnek, de az igazi szerelem 11 éve kezdődött a futással, ami már inkább életmód lett időközben, mint klasszikus hobbi. A triatlon pedig - úgy szoktam mondani -, hogy a hobbim hobbija.
Ma már minden nap sportolok, legalább egy órát. Nagyon nehéz megoldanom, zsonglőrködnöm kell az időmmel, sok áldozattal jár, de mindig ott zakatol a fejemben, hogy mindenkinek pont arra van ideje, amire szeretné, hogy legyen. Egy dologban pedig nagyon igazságosan és egyenlően adott az élet mindenkinek: a nap 24 órából áll.
A futás szép lassan megváltoztatta a testtudatomat, az időbeosztásomat, a gondolkodásomat: életmóddá vált. A hiúság másodlagos kérdés lett, a sportolás belső igénnyé vált, a külső változásokat pedig örömmel fogadtam. Az igazi hajtóerőt már a belső motiváció hozza, a futás lélekformáló lett.
Mindemelett rájöttem, hogy a sport felelősséggel is jár: példát mutathatok a három gyerekemnek, sőt, mitöbb, a tágabb környezetemnek. A sport, a futás megszerettetése mostanra küldetéstudattá vált. Szeretném elhtetni az emberekkel, hogy átlagos életmód mellett is van létjogosultsága a rendszeres mozgásnak, hobbinak, önkiteljesedésnek. Az énemnek pedig az a részét, aki érzésekkel telve fut, edz, sportol, és mindezt mások felé közvetíti, neveztem el IRUNmom-nak.
Dr. Vizi András
Nevem Dr. Vizi András, 2 gyermekes családapa.
Főállásban gyermeksebész szakorvos, és gyermektarumatológus, a munka letétele után azonban endurance sportoló.
Gyermekkorom óta versenyszerűen sportolok. Korábban úsztam, tagja vagyok a magyar orvoslabdarúgó válogatottnak is.
2012 óta a futás és a triatlon a fő sportágaim. Ez idő alatt 30 feletti hivatalos félmaratont, 3 maratont, több féltávú ironman versenyt és egy hivataolos Ironmant teljesítettem.
2017 óta POLAR futónagykövet vagyok.
Dr. Vizi-Simon Csilla
Dr. Vizi-Simon Csilla vagyok, gyógyszerész, két kisfiú anyukája.
6 éve futok, ezalatt az idő alatt több hivatalos felmaratont és egy maratont teljesítettem. Férjemmel, Vizi Andrással együtt a Szegedi Gyermekklinika Gyermeksebeszeti osztályának jótékony futói vagyunk, ezzel segítve, a Gyermeksebészeti Osztály gyermekbarátabbá tételét. A POLAR és a Fuss babakocsival szegedi Futónagykövete vagyok.